Solitarita
MonoDramaNight plagat max

Občianske združenie RosArt a Ružomberské divadlo RosaThea pripravilo divadelný večer, na ktorom si diváci mohli vychutnať 4 monodrámy z produkcie 3 divadiel.

15. február 2020 / sobota / 19.00 / Divadelné štúdio RosArt  / Podhora 18 / Ružom soberok

Program


Večer u pána generálneho riaditeľa alebo Kozmológia ľudskej hlúposti

"...posolstvo hlúposti je pravdepodobne kozmické...a jej sebectvo je neobmedzené." / Miroslav Krleža (pre priateľov: Fritz) / Záhreb / 1938

Život šedého občana, ktorý plní svoje pracovné a rodinné povinnosti, prebieha bez väčších škandálov. Bývalý Homo Cylindriacus, právny zástupca generálneho riaditeľa Domanského, šedý občan, doteraz neobvinený, netrestaný a nesudený. Kedy - náhodou? - slovo, ktoré mu vypadáva z úst ukáže, že rovná línia jeho života je šikmá rovina, po ktorej sa jeho nudná existencia začína valiť ako lavína. Až na nevyhnutné dno…
Text inšpirovaný tvorbou B. Schultza, M. Krleża, F. Kafka a J. P. Kamova.


Scenár, účinkuje / Luka Kuzmanović - herec z Velikej Goricy (Chorvátsko), študoval herectvo v Záhrebe (dramatické štúdio ZKM, skupina Knapp) Tuzle (BiH) a v Banskej Bystrici. Momentálne spolupracuje s Teatrom Małym v Manufakture a Divadlom Yeta, Lodż (Poľsko).


Pedagóg

Štyridsať rokov pracuje ako pedagóg a napodiv deti má stále rád. Možno vďaka publikácii „Ako nezabiť žiaka a zostať učiteľom“ . Možno to všetko ide zo vzduchu a možno zo stravy. Možno je na vine hyperaktivita a možno nevýdrž. Možno by bolo treba tie deti viac do všetkého tlačiť. Možno by stačilo občas zrevať. Ale čo mobily? Málokomu sa dnes dá rozotrieť drzý pubertálny ksicht po poondiatej interaktívnej tabuli. A predsa má deti stále rád.

Ľupčianske netradičné divadlo Lunetrdlo
Scenár, réžia, účinkuje / Jaroslav Janíček


Záchranár

Viete koľko stojí záchrana jedného človeka? Ak venujeme všetky prostriedky v rámci projektu „Zachráň sa, kto môžeš“ na záchranu jedného človeka, čo ostane na záchranu iných? A čo ostane na plavbu záchrannej lode „Vorvaň vorvaň über alles“? Slovenský záchranár pretavil nápad, ktorý tentoraz prišiel ako slnko- z východu do podoby, ktorá môže zachrániť minimálne ľudstvo. „ZÁCHRANÁR“ nie je jeho životný príbeh. Je to iba príbeh jeho života.

Ľupčianske netradičné divadlo Lunetrdlo
Scenár, réžia, účinkuje / Jaroslav Janíček


Xantypa

Monodráma na motívy románu Messadié Geralda. O živote veľkého gréckeho filozofa Sokrata vieme len prostredníctvom jeho diel. O jeho žene Xantype vieme ešte menej. Pritom jej meno používame tak samozrejme ako synonymum despotickej manželky. Aká však skutočne bola? Autori inscenácie odhaľujú jej možnú podobu. Ale zároveň aj vznik, rozkvet a pád aténskej demokracie, ktorá niekedy až desivo parafrázuje dnešok. A ukazuje, že demokracia je krehký dar, ktorý si treba vážiť v každej dobe.

Ľupčianske netradičné divadlo a Ružomberské divadlo RosaThea
Scenár, réžia / Jaroslav Janíček
Scénografia / Jakub Janíček, Barbora Janíčková
Účinkuje / Marianna Stančoková


Rezervácie vstupeniek

Počet miest je obmedzený a preto odporúčame rezervovať si vstupenku vopred. Využite nižšie uvedený formulár alebo e-mail: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript. alebo nám pošlite správu na: fb.com/ozrosart. Vstupenky si môžete vyzdvihnúť 30 minút pred začiatkom predstavenia v Divadelnom štúdiu RosArt (Podhora 18, Ružomberok / 2. poschodie).


Kde nás nájdete?

Divadelné štúdio RosArt
Podhora 18, Ružomberok

Buďte v obraze!

Registráciou v našom mailingliste získať pravidelné info o podujatiach OZ RosArt. Svoju registráciu môžeš samozrejme neskôr kedykoľvek zrušiť.

Zisti viac...

2 % pre RosArt - staň sa aj Ty sponzorom!
Pomôž nám rozvíjať ďalej naše komunitné aktivity v oblasti kultúry a umenia v meste Ružomberok a regióne Liptov.

Mesto Ružomberok

SuperZoo

AveStav

Inštitút RK

Ružomberský hlas

Inteligentné riešenia pre Váš web - Webdizajn, internetové stránky, elektronický obchod, webové aplikácie

Fair Development

Kontaktujte nás

Telefón: +421 911 316 096

E-mail: info@oz-rosart.sk

Sledujte nás

Podporte nás

Aj vy môžete pomôcť v rozvoji kultúry a umenia v Ružomberku a na Liptove. Venujte nám 2 % z vašich daní. Ďakujeme.

Zistite viac

O nás

OZ RosArt vzniklo s cieľom prispieť k rozvoju amatérskej ako aj profesionálnej umeleckej tvorby v meste Ružomberok a regióne Liptov, organizovať a podporovať aktivity tohto zamerania.

OZ RosArt, všetky práva vyhradené - info@oz-rosart.sk - www.oz-rosart.sk - webdesign INTELI.SK - mapa stránky