Lampiónový sprievod sv. Martina 2017

Mesto Ružomberok, Občianske združenie RosArt, Materské centrum Nevedko, Galéria Ľ. Fullu a MAS Dolný Liptov Vás už po siedmy krát pozývajú na Lampiónový sprievod svätého Martina, ktorý sa tento rok uskutoční v piatok 10. novembra 2017. Všetko odštartuje na netradičnom mieste - na Námestí A. Hlinku pri ružomberskej radnici o 16.30. 

Program

Lampiónová rozprávka (Námestie A. Hlinku, pri radnici)
Divadielko pre deti

Lampiónový sprievod
Trasa: Námestie A. Hlinku - Malý závoz – Podhora - Mostová ulica - Veľký závoz - radnica

Lietajúce šťastie (Námestie A. Hlinku, pri radnici)
Ukončenie podujatia spojené s vypúšťaním lampiónov šťastia

Lampiónový sprievod sv. Martina 2017 v Ružomberku

Sprievodný program

Famíliart dielnička "Fullampión“8. november 2017 (streda), 15.30 - 17.00 hod., Galéria Ľ. Fullu - tvorivá dielňa na výrobu hand-made lampiónov nielen na Fullove motívy

„Pretože viac je dať“ - 11. november 2017 (piatok), 16.30, Námestie A. Hlinku, pri ružomberskej radnici - zbierka kojeneckého oblečenia, detskej obuvi, posteľného prádla, uterákov, hygienických potrieb a čistiacich prostriedkov pre rodiny v núdzi

Niekoľko slov o podujatí

Jeseň je už tradične štartom novej divadelnej sezóny a nie je tomu inak ani v prípade Ružomberského divadla RosaThea, ktoré svoje aktivity rozvíja pod hlavičkou Občianskeho združenia RosArt. Po pestrom kultúrno-umeleckom lete čaká členov divadla a združenia bohatý program.

Svoju už 19. reprízu divadelného predstavenia PUSH UP 1-3 uvedie Divadlo RosaThea na doskách partnerského mesta Kroměříž a to už 19. októbra. Čaká na nich plne vypredaná sála, ktorá bude ich pravou skúsenosťou s publikom za hranicami Slovenska.

V dňoch 19.-21. októbra sa koná v českom Valašskom Meziříčí už 53. Medzinárodný festival poézie, na ktorom nebude chýbať ani zastúpenie z ružomberského divadla. Herečka, poetka a v tejto sezóne už aj  recitátorkaIvet Kloptová sa po úspešných vystúpeniach na krajskej a celoslovenskej súťaži Hviezdoslavov Kubín, kde obsadila 1. miesto v kategórii dospelých, prebojovala aj na medzinárodnú súťaž. Predstaví sa s prednesom text mladej slovenskej prozaičky Soni Uríkovej - S prvou hviezdou a kolážou básní od Márie Ferenčuhovej Predpoveď na zajtra a Zápaly zo zbierky Imunita.

Aj november bude pre ružomberskú umeleckú scénu aktívny. Okrem derniéry doposiaľ najúspešnejšieho a najviac reprízovaného predstavenia PUSH UP 1-3, kedy na javisko vystúpia posledný krát jej hlavný protagonisti Jana Jellušová, Ivet Kloptová, Alžbeta Jacková, Juraj Matula, Jozef Mišák, Rastislav Málik, Tatiana Ševčíková a Martin Maga pod réžijným vedením Marianny Stančokovej, sa bude tento mesiac niesť v znamení lampiónov.

„Keďže niet nad originál, pre všetky šikovné ruky, malých aj veľkých, sme v spolupráci s Galériou Ľ Fullu a Zuzanou Hruškovou známou z projektu Fotobežka, pripravili tvorivú dielňu Famíliart dielnička "Fullampión“. Vlastný lampión nielen na Fullove motívy si môžu rodiny s deťmi vyrobiť v stredu 8. novembraod 15.30 priamo v galérii. Tak je možné získať viac - zážitok, novú zručnosť a príjemne strávený čas s rodinou a priateľmi a pripraviť sa na piatkový Lampiónový sprievod sv. Martina, ktorý zaplní vďaka podpore Mesta Ružomberok ulice už po siedmy krát.

Tento rok však s trochu pozmenenou dramaturgiou. Zraz lampiónových nadšencov bude 10. novembra o 16.30 na Námestí A. Hlinku, pri radnici. Úvod bude už tradične patriť detskému divadielku v réžii Divadla RosaThea a potom sa sprievod pohne do ulíc. Vyvrcholením sprievodu, ktorý pôjde z námestia Malým závozom, po ulici Podhora a Mostová, Veľkým závozom späť ku radnici, bude vypustenie lampiónov šťastia. A veríme, že pocit šťastia naplní aspoň na chvíľu každého z nás, keď si budeme spoločne a každý sám za seba niečo priať. Snívať. Pretože sny sa naozaj plnia!“ hovorí režisérka divadla a manažérka OZ RosArt Marianna Stančoková. Podujatie financuje Mesto Ružomberok a organizačne zabezpečujú Občianske združenie RosArt, Materské centrum Nevedko, Galéria Ľ. Fullu a ďalší partneri.

Keďže sv. Martin bol dobrodinec a svoju pomoc venoval predovšetkým ľuďom v núdzi je dobrým zvykom, že súčasťou Lampiónového sprievodu je aj benefičná aktivita. „Tento rok to bude zbierka kojeneckého oblečenia, detskej obuvi, posteľného prádla, uterákov, hygienických potrieb a čistiacich prostriedkov pre rodiny v núdzi z osady vo Važci. Ľudia tu žijú v naozaj ťažkých socialno-ekonomických pomeroch a touto situáciou trpia zvlášť deti. Preto je aj zbierka nasmerovaná práve na ne. V mesiaci november má do tejto komunity pribudnúť niekoľko novorodencov a tak je potreba oblečenia pre najmenších naozaj akútna. Ale pretože viac je dať, veríme, že nezostaneme ľahostajní a prekonáme aj vlastné predsudky. Za všetko vopred ďakujeme.“ uvádza predsedníčka Materského centra Nevedko, ktoré zbierku organizuje, Andrea Dobošová.

„Popri všetkých našich aktivitách Divadlo RosaThea začína pracovať na novej inscenácii. Neprezradíme viac, ale už teraz môžeme pozvať všetkých našich priaznivcov na premiéru v sobotu 30. decembra. Bude to netradičné, v netradičnom priestore, netradičnou formou, na netradičné témy. Ale opäť so zámerom pohnúť mysle i srdcia.“ doplnila Marianna Stančoková.

Fotogaléria

Prezrieť celú fotogalériu 

Buďte v obraze!

Registráciou v našom mailingliste získať pravidelné info o podujatiach OZ RosArt. Svoju registráciu môžeš samozrejme neskôr kedykoľvek zrušiť.

Zisti viac...

2 % pre RosArt - staň sa aj Ty sponzorom!
Pomôž nám rozvíjať ďalej naše komunitné aktivity v oblasti kultúry a umenia v meste Ružomberok a regióne Liptov.

Mesto Ružomberok

SuperZoo

AveStav

Inštitút RK

Ružomberský hlas

Inteligentné riešenia pre Váš web - Webdizajn, internetové stránky, elektronický obchod, webové aplikácie

Fair Development

Kontaktujte nás

Telefón: +421 911 316 096

E-mail: info@oz-rosart.sk

Sledujte nás

Podporte nás

Aj vy môžete pomôcť v rozvoji kultúry a umenia v Ružomberku a na Liptove. Venujte nám 2 % z vašich daní. Ďakujeme.

Zistite viac

O nás

OZ RosArt vzniklo s cieľom prispieť k rozvoju amatérskej ako aj profesionálnej umeleckej tvorby v meste Ružomberok a regióne Liptov, organizovať a podporovať aktivity tohto zamerania.

OZ RosArt, všetky práva vyhradené - info@oz-rosart.sk - www.oz-rosart.sk - webdesign INTELI.SK - mapa stránky