Krajská súťaž "Turčianske javisko 2017"

20. - 22. apríl 2017, Štátne komorné divadlo, Martin

V dňoch 20. – 22. apríla 2017 sa v priestoroch Štátneho komorného divadla v Martine konala krajská postupová súťaž amatérskeho divadla dospelých a divadla mladých „Turčianske javisko 2017“. Aj Ružomberok mal svojho reprezentanta – Ružomberské divadlo RosaThea, ktoré pôsobí pri Občianskom združení RosArt, ktoré do krajského kola súťaže postúpilo z regionálnej prehliadky „Liptovská ochotnícka scéna 2017“.

RosaThea sa na súťaži predstavila v poradí so svojou piatou inscenáciou, tentoraz súčasného nemeckého dramatika Rolanda Schimmelpfenniga – PUSH UP 1-3, ktorej premiéra bola v decembri 2016. Na javisku podali opäť bravúrny výkon hlavní protagonisti príbehu z prostredia nadnárodného koncernu - Ivet Kloptová, Janka Jellušová, Alžbeta Jacková, Táňa Ševčíková, Jozef Mišák, Juraj Matula, Rastislav Málik, Martin Maga – ktorých režijne vedie Marianna Stančoková a technicky sprevádzajú Július Stančok a Andrej Klačko.

Odborná porota vysoko ohodnotila ambicióznosť súboru, odvahu siahať po náročných textoch, ktoré majú vysokú vypovedaciu hodnotu, pretože hovoria o ľuďoch dneška, o nás. Bez okolkov, bez pretvárky, na rovinu šepkajú a aj kričia hlavní „hrdinovia“ o svojich najintímnejších trápeniach duše. Odborníci z teatrologických radov vyzdvihli hereckú prácu a to aj napriek tomu, že v inscenácii sa na javisku predstavili niektorí herci po prvýkrát. Kladne hodnotili snahu celého realizačného tímu, nadšenie, ochotu a zanietenie, ktorým spoločne dosiahli aj súťažné umiestnenie. Ružomberské divadlo RosaThea si z krajskej prehliadky odnieslo diplom za 2. miesto s odporúčaním na postup do celoslovenského kola súťaže, ktorá sa uskutoční v júni tohto roku v Liptovskom Mikuláši.

„Verdikt poroty nás veľmi potešil. Je to malá satisfakcia za naše úsilie a snahu, s ktorou na našich inscenáciách pracujeme. Najväčšou satisfakciou je však to ľudsky krásne, čo nám naše divadlo prináša – pocit druhého domova. A práve tento komunitný duch, snaha každého jedného z nás urobiť to najlepšie v rámci svojich možností nám umožňuje posúvať sa ďalej. Chceme sa týmto poďakovať aj všetkým, vďaka ktorým môžeme fungovať a plniť si svoje sny – Mestu Ružomberok, Kultúrnemu doma A. Hlinku, spoločnosti INTELI.SK, p. Radovanovi Kloptovi, mediálnym partnerom a mnohým ďalším. Pretože len vďaka tejto vzácnej synergii dokážeme ísť push up.“, uviedla režisérka divadla Marianna Stančoková.

Fotogaléria

Prezrieť celú fotogalériu

 

Buďte v obraze!

Registráciou v našom mailingliste získať pravidelné info o podujatiach OZ RosArt. Svoju registráciu môžeš samozrejme neskôr kedykoľvek zrušiť.

Zisti viac...

2 % pre RosArt - staň sa aj Ty sponzorom!
Pomôž nám rozvíjať ďalej naše komunitné aktivity v oblasti kultúry a umenia v meste Ružomberok a regióne Liptov.

Mesto Ružomberok

SuperZoo

AveStav

Inštitút RK

Ružomberský hlas

Inteligentné riešenia pre Váš web - Webdizajn, internetové stránky, elektronický obchod, webové aplikácie

Fair Development

Kontaktujte nás

Telefón: +421 911 316 096

E-mail: info@oz-rosart.sk

Sledujte nás

Podporte nás

Aj vy môžete pomôcť v rozvoji kultúry a umenia v Ružomberku a na Liptove. Venujte nám 2 % z vašich daní. Ďakujeme.

Zistite viac

O nás

OZ RosArt vzniklo s cieľom prispieť k rozvoju amatérskej ako aj profesionálnej umeleckej tvorby v meste Ružomberok a regióne Liptov, organizovať a podporovať aktivity tohto zamerania.

OZ RosArt, všetky práva vyhradené - info@oz-rosart.sk - www.oz-rosart.sk - webdesign INTELI.SK - mapa stránky