Literárno-hudobný večer DIVOZVENY 3

25. marec 2017, 20.00, Kultúrny uzol Panoptikum, Ružomberok

Účinkovali

členovia Ružomberského divadla RosaThea

Ivet Kloptová - autorské čítanie a prednes
Alžbeta Jacková - autorské čítanie
Juraj Matula - autorské čítanie
Rastislav Málik - autorské čítanie
Laura Hrčková - prednes
Marianna Stančoková – prednes
Jakub Janíček - folk
Jozef Mišák – moderátor večera

a hostia
2xHlaváč=JAZZ - jazz

Niekoľko slov o podujatí

Už po tretíkrát sa členovia Ružomberského divadla RosaThea, ktorého zakladateľom je Občianske združenie RosArt, predstavili na javisku, ale nedivadelne - ako hlavní protagonisti Literárno-hudobného večera Divozveny 3. Nakoľko mnohí z realizačného tímu divadla sa venujú aj literárnej činnosti, v sobotu 25. marca od 20.00 patrilo pódium ružomberského kultúrneho uzla Klubu PANOPTIKUM práve ich literárnym „ozvenám“.

S vlastnou tvorbou a s prednesom sa predstavila Ivet Kloptová, pre ktorú bol rok 2016 jedným z najúspešnejších v jej literárnej kariére. Získala hneď niekoľko ocenení z celoslovenských súťaží a na niekoľkých z nich bola dokonca laureátkou. Svoje literárne počiny predstavila aj Alžbeta Jacková, pre ktorú je príznačný korenistý humor a schopnosť trefne pomenovať vzťahové problémy. Do svetiel reflektorov sa postavili aj ďalší protagonisti ostatnej divadelnej hry z dielne divadla RosaThea PUSH UP – herci Juraj Matula a Rastislav Málik, ktorí cez svojskú optiku umožnili publiku nahliadnuť do svojich svetov. Poéziou večer obohatila jedna z najmladších členiek divadla Laura Hrčková a Marianna Stančoková, ktorá v divadelnom realizačnom ansámbli pôsobí ako režisérka. Ďalší herec - Jakub Janíček - oživil večer svojimi folkovými pesničkami. Programom sprevádzal moderátor Jozef Mišák, tiež herec divadla.

Podujatie spestrili členovia rodinného jazzového zoskupenia 2xHlaváč=Jazz, otec Branislav (gitara, bicie) a syn Boris (saxofón) Hlaváčovci, ktorí spolu so svojimi hudobnými priateľmi spríjemnili večer inštrumentálnymi hudobnými kusmi.

Literárno-hudobný večer Divozveny je len jednou z aktivít, ktorým sa skupina umelecky aktívnych ružomberčanov zoskupených okolo OZ RosArt a Divadla RosaThea venujú. „V apríli a máji 2017 pripravujeme reprízy predstavení PUSH UP a SOLITAIRE.SK v Hrboltovej, Lúčkach, Ružomberku, Žiline, Štátnom komornom divadle v Martine a v júni open-air predstavenie na amfiteátri na sídlisku Klačno. Máj sa bude niesť aj v duchu 1. ružomberského plesu pre nezadaných „Siglebál“, na ktorý už teraz pozývame všetky osamelé duše, ktoré túžia stretnúť lásku. Alebo aspoň niekoho s kým môžu tráviť voľný čas a zdieľať svoje bytie – priateľov. Všetky informácie o našich plánovaných aktivitách nájdete na www.oz-rosart.sk.“ za organizátorov podujatia na záver dopĺňa Marianna Stančoková.

Fotogaléria

Prezrieť celú fotogalériu

 

Buďte v obraze!

Registráciou v našom mailingliste získať pravidelné info o podujatiach OZ RosArt. Svoju registráciu môžeš samozrejme neskôr kedykoľvek zrušiť.

Zisti viac...

2 % pre RosArt - staň sa aj Ty sponzorom!
Pomôž nám rozvíjať ďalej naše komunitné aktivity v oblasti kultúry a umenia v meste Ružomberok a regióne Liptov.

Mesto Ružomberok

SuperZoo

AveStav

Inštitút RK

Ružomberský hlas

Inteligentné riešenia pre Váš web - Webdizajn, internetové stránky, elektronický obchod, webové aplikácie

Fair Development

Kontaktujte nás

Telefón: +421 911 316 096

E-mail: info@oz-rosart.sk

Sledujte nás

Podporte nás

Aj vy môžete pomôcť v rozvoji kultúry a umenia v Ružomberku a na Liptove. Venujte nám 2 % z vašich daní. Ďakujeme.

Zistite viac

O nás

OZ RosArt vzniklo s cieľom prispieť k rozvoju amatérskej ako aj profesionálnej umeleckej tvorby v meste Ružomberok a regióne Liptov, organizovať a podporovať aktivity tohto zamerania.

OZ RosArt, všetky práva vyhradené - info@oz-rosart.sk - www.oz-rosart.sk - webdesign INTELI.SK - mapa stránky