Lampiónový sprievod sv. Martina 2016

Mesto Ružomberok, Občianske združenie RosArt, Materské centrum Nevedko a MAS Dolný Liptov Vás už po šiestykrát zorganizovali Lampiónový sprievod svätého Martina, ktorý sa tento rok uskutočnil presne na Martinove meniny a to v piatok 11. novembra 2016. Všetko odštartovalo v Parku Š. N. Hýroša v Ružomberku o 16.30.

Lampiónový sprievod sv. Martina 2016 v Ružomberku

Program

Legenda o hrdinovi ožíva (Park Š. N. Hýroša)
Divadielko pre deti

Lampiónový sprievod
Trasa: Park Š. N. Hýroša - Veľký závoz - radnica - Námestie A. Hlinku - Malý závoz – Podhora - Mostová ulica - Park Š. N. Hýroša

Martinova meninová oslava (Park Š. N. Hýroša)
Ukončenie podujatia spojené s prekvapením

Sprievodný program

„OriginaLampioNáš“6. november 2016 (nedeľa), 15.30 hod., Klub Panoptikum (ulica Podhora, oproti OC Adria) - tvorivá dieľňa na výrobu hand-made lampiónov - FOTO

„Pretože viac je dať“ - 11. november 2016 (piatok), 16.30 hod., Park Š. N. Hýroša, Ružomberok - zbierka hygienických potrieb a čistiacich prostriedkov pre rodiny v núdzi

Niekoľko slov o podujatí

Stáva sa už tradíciou, že jeden z prvých novembrových piatkov sa ulice centra dolného Liptova rozžiaria svetlami pestrofarebných lampiónov. Nebolo tomu inak ani tento rok – 11. novembra o 16.30 hod. sa v Parku Š. N Hýroša stretlo niekoľko stoviek zážitkuchtivých detí a dospelých, aby sa už po šiesty krát vydali na Lampiónový sprievod svätého Martina.

„Úvod programu patril „Legende o hrdinovi“ a nadčasovému odkazu sv. Martina, ktorý môže byť príkladom pre malých aj veľkých. Divadielko o legende pripravili najmladší členovia Ružomberského divadla RosaThea. Na scéne sa predstavili Laurinka, Kristínka a Sofinka Hrčkové. Potom sa už sprievod presul do ulíc po trase Park Š. N. Hýroša - Veľký závoz - radnica - Námestie A. Hlinku - Malý závoz – Podhora - Mostová ulica a potom opäť v parku. Tento ročník bol špeciálny práve tým, že mal hneď niekoľko oslávencov - v piatok 11. novembra majú meniny všetci Martinovia. Po sprievode v parku ohňostrojom odštartovala malá martinská oslava.“ uvádza Marianna Stančoková z Občianskeho združenia RosArt, ktoré spolu s Mestom Ružomberok, Materským centrom Nevedko a MAS Dolný Liptov podujatie pripravilo.

Lampióny bolo možné zakúpiť vo všetkých miestnych papiernictvách a tentoraz bola možnosť vytvoriť si aj svoj vlastný unikátny lampión. Návody ako na to bolo možné získať na tvorivej dielni „OriginaLampioNáš“, ktorá sa konala v nedeľu 6.11.2016 o 15.30 hod. v Klube Panoptikum, na ulici Podhora (oproti OC Adria).

Svätý Martin je inšpiratívnou osobou aj dnes. Môže byť vzorom pre súčasníkov, aby ich city nezaslepil vlastný egoizmus a pohodlie, ale dokázali byť citliví aj na potreby druhých. Zvlášť potreby tých, ktorých nepostretlo také šťastie, že môžu mať to čo pre svoj život potrebujú. „Súčasťou podujatia bola aj zbierka s názvom „Pretože viac je dať“. Benefícia  orientovaná na rodiny z nášho kraja, ktoré sa ocitli v sociálnych problémoch. Sme vďační všetkým dobrým dušiam, ktoré do parku priniesli najrôznejšie hygienické potreby, napríklad mydlá, šampóny, potreby ústnej hygieny, toaletný papier, papierové vreckovky, či akékoľvek potreby osobnej hygieny. Dobre poslúžia núdznym rodinám aj čistiace prostriedky, pracie práčky, či čokoľvek čo je potrebné pre udržanie čistého a zdravého tela i domu. Dobrodincom ďakujeme a prajeme všetkým zažiť ten hrejivý pocit, ktorý zrieknutie sa niečoho v prospech iných prináša. ...pretože viac je dať!“ dopĺňajú na záver organizátori. 

Fotogaléria

Prezrieť celú fotogalériu

Buďte v obraze!

Registráciou v našom mailingliste získať pravidelné info o podujatiach OZ RosArt. Svoju registráciu môžeš samozrejme neskôr kedykoľvek zrušiť.

Zisti viac...

2 % pre RosArt - staň sa aj Ty sponzorom!
Pomôž nám rozvíjať ďalej naše komunitné aktivity v oblasti kultúry a umenia v meste Ružomberok a regióne Liptov.

Mesto Ružomberok

SuperZoo

AveStav

Inštitút RK

Ružomberský hlas

Inteligentné riešenia pre Váš web - Webdizajn, internetové stránky, elektronický obchod, webové aplikácie

Fair Development

Kontaktujte nás

Telefón: +421 911 316 096

E-mail: info@oz-rosart.sk

Sledujte nás

Podporte nás

Aj vy môžete pomôcť v rozvoji kultúry a umenia v Ružomberku a na Liptove. Venujte nám 2 % z vašich daní. Ďakujeme.

Zistite viac

O nás

OZ RosArt vzniklo s cieľom prispieť k rozvoju amatérskej ako aj profesionálnej umeleckej tvorby v meste Ružomberok a regióne Liptov, organizovať a podporovať aktivity tohto zamerania.

OZ RosArt, všetky práva vyhradené - info@oz-rosart.sk - www.oz-rosart.sk - webdesign INTELI.SK - mapa stránky