Literárno-hudobný večer DIVOZVENY 2

30. apríl 2016, 19.00, Kultúrny uzol Panoptikum, Ružomberok

Účinkovali

členovia Ružomberského divadla RosaThea

Ivet Kloptová - autorské čítanie
Alžbeta Jacková - autorské čítanie
Marianna Stančoková – prednes
Jozef Mišák – moderátor večera

hostia

Blue link - jazz - Barbora Almášiová (spev), Gabriel Hlaváč (gitara), Branislav Hlaváč (bubon), Dominik Sokolský (bass)
Dominika Stopiaková - spev autorských piesní
Stanislava Žmijáková - autorské čítanie

Literárno-hudobný večer Divozveny 2 z produkcie Ružomberského neprofesionálneho divadla RosaThea a Občianskeho združenia RosArt

Niekoľko slov o podujatí

Tridsiaty apríl je medzinárodným dňom džezu a tak si tento sviatok uctili členovia Ružomberského neprofesionálneho divadla RosaThea, Občianskeho združenia RosArt a ich hostia literárno-hudobným večerom Divozveny 2. Večerom v Klube Panoptikum sprevádzala skvelá džezová formácia, ktorá je už päť rokov  na ružomberskej scéne - Blue link. Čiastočne rodinnú kapelu tvoria Gabriel Hlaváč (gitara), Branislav Hlaváč (bicie), Dominik Sokolský (bassgitara) a Barbora Almášiová (spev).

Literárnu „večeru“ pripravili členovia divadla RosaThea, ktorí sa venujú nielen divadelnej tvorbe, ale niektorí z nich hľadajú a nachádzajú sebavyjadrenie aj prostredníctvom písania vlastnej poézie a prózy, či prednesu. Ivet Kloptová a ešte len maturantka Alžbeta Jacková ponúkli ochutnávku z ich poeticko-prozaicko-satirickej „kuchyne“. Marianna Stančoková sa opäť predstavila s prednesom – tentoraz prózy od mladého slovenského prozaika.

„Potešilo nás, že v čase prípravy podujatia nás kontaktovali aj ružomberské stredoškoláčky, ktoré sa venujú literárnej tvorbe a prejavili záujem predstaviť sa publiku. Nakoľko jedným z cieľov nášho Občianskeho združenia RosArt je poskytnúť priestor pre sebarealizáciu a sebaprezentáciu umelecky aktívnym občanom Ružomberka, ich prosbe sme vyhoveli.“ objasňuje Marianna Stančoková, manažérka a režisérka divadla. V úvode Divozvien, ktoré sú nedivadelnými ozvenami ružomberských divadleníkov, sa predstavili mladučké poetické duše Dominika Stopiaková (spev autorských piesní) a Stanislava Žmijáková (autorské čítanie). „Sme radi, že aj mládež si buduje vzťah k literatúre a dokonca má aj vlastné literárne pokusy. Zároveň si uvedomujeme, že by bolo veľmi užitočné poodhaliť týmto mladým autorom aj techniku písania. Preto sme sa rozhodli pripraviť letnú literárnu tvorivú dielňu, ktorá bude zameraná práve na to ako sa naučiť správne písať aj po technickej stránke a ako sa s textom „hrať“ tak, aby získal čo najlepšie kvality. Záujemcovia o účasť na worshope nájdu všetky potrebné informácie už čoskoro na našej webovej stránke www.oz-rosart.sk.  Vyvrcholením letného tvorivého snaženia a učenia bude literárno-hudobný večer Divozveny 3.“ informuje o plánoch OZ RosArt Marianna Stančoková.

Opäť divadelne sa ružomberskí divadelníci ozvú reprízou divadelného predstavenia SOLITAIRE.SK v sobotu 11. júna o 20.00 na amfiteátri na sídlisku Kľačno v Ružomberku. Bude to ich prvé predstavenie pod holým nebom a tentoraz sa predstavia v novom hereckom obsadení.

Fotogaléria

Prezrieť celú fotogalériu

 

Buďte v obraze!

Registráciou v našom mailingliste získať pravidelné info o podujatiach OZ RosArt. Svoju registráciu môžeš samozrejme neskôr kedykoľvek zrušiť.

Zisti viac...

2 % pre RosArt - staň sa aj Ty sponzorom!
Pomôž nám rozvíjať ďalej naše komunitné aktivity v oblasti kultúry a umenia v meste Ružomberok a regióne Liptov.

Mesto Ružomberok

SuperZoo

AveStav

Inštitút RK

Ružomberský hlas

Inteligentné riešenia pre Váš web - Webdizajn, internetové stránky, elektronický obchod, webové aplikácie

Fair Development

Kontaktujte nás

Telefón: +421 911 316 096

E-mail: info@oz-rosart.sk

Sledujte nás

Podporte nás

Aj vy môžete pomôcť v rozvoji kultúry a umenia v Ružomberku a na Liptove. Venujte nám 2 % z vašich daní. Ďakujeme.

Zistite viac

O nás

OZ RosArt vzniklo s cieľom prispieť k rozvoju amatérskej ako aj profesionálnej umeleckej tvorby v meste Ružomberok a regióne Liptov, organizovať a podporovať aktivity tohto zamerania.

OZ RosArt, všetky práva vyhradené - info@oz-rosart.sk - www.oz-rosart.sk - webdesign INTELI.SK - mapa stránky