Lampiónový sprievod sv. Martina 2015

6. november 2015 (piatok), 16.30 hod., Park Š. N. Hýroša, Ružomberok

Lampiónový sprievod sv. Martina 2014

Program

Lampióny vitajte!
(Park Š. N. Hýroša)

Rozprávka o poslušných kozliatkach
v podaní Ružomberského neprofesionálneho divadla RosaThea

Lampiónový sprievod
(trasa - pozor zmena: Park Š. N. Hýroša - Mostová ulica – Podhora - Malý závoz - Námestie A. Hlinku – radnica - Veľký závoz - Park Š. N. Hýroša)

Lampióny dovidenia o rok!
(Park Š. N. Hýroša)

Sprievodný program

„Pomôžme ľuďom na úteku“ - zbierka hygienických potrieb a trvanlivých potravín pre ľudí na úteku z oblastí ohrozených vojnovými konfliktmi

Niekoľko slov o podujatí

V piatok 6. novembra 2015 centrum mesta Ružomberok patrilo lampiónovým nadšencom, pretože sa už po piatykrát konal Lampiónový sprievod sv. Martina. V Parku Š. N. Hýroša sa stretlo približne 400 milovníkov lampiónov, ktorých privítala moderátorka večera p Gabriela Demčáková. Po úvode nasledovalo divadielko z dielne Ružomberského neprofesionálneho divadla RosaThea. V Rozprávke o poslušných kozliatkach sa deťom prihovoril ujo Vlk (Jozef Mišák), Mama Koza (Alžbeta Jacková), kozliatka (Kristínka, Laurinka a Sofinka M. Hrčkové), Capko (Erik Stančok) a rozprávačka (Ivet Kloptová).

Potom už sprievod na čele s rozprávkovými zvieratkami vyšiel do ulíc Ružomberka - cez časť Mostovej ulice, po ulici Podhora, Malým závozom na Námestie A. Hlinku a potom popri radnici Veľký závozom opäť do parku.

"Keďže tento rok bol náš Lampiónový sprievod 5-ročným narodeninovým oslávencov, ako na každej správnej narodeninovej oslave nechýbali ani prekvapenia - teplý čajík, medovníčky a na záver ohňostroj. Toto podujatie sme dokázali zorganizovať a tak vyčariť úsmev na tvári aj vďaka nezištnej pomoci dobrovoľníkov - členom Ružomberského jaskyniarskeho klubu a študentom tunajšieho cirkevného gymnázia - za čo im chceme aj touto cestou poďakovať " uviedla Marianna Stančoková z OZ RosArt.

Toto podujatie už tradične organizujú Mesto Ružomberok, Občianske združenie RosArt a Materské centrum Nevedko. Lampiónový sprievod mal aj tento rok okrem sprostredkovania zážitku účastníkom, aj benefičný účel. Sprievod nesie meno po svätom Martinovi, ktorý je patrónom chudákov, cestujúcich a tulákov. Preto bola súčasťou podujatia aj zbierka s názvom „Pomôžme ľuďom na úteku“, ktorú organizovalo Materské centrum  Nevedko v spolupráci so Spišskou katolíckou charitou. Do parku bolo možné priniesť hygienické potreby a trvanlivé potraviny všetkého druhu. Všetkým, ktorí prispeli na tento benefičný účel patrí poďakovanie v mene všetkých organizátorov.

Prezrite si celú fotogalériu

Buďte v obraze!

Registráciou v našom mailingliste získať pravidelné info o podujatiach OZ RosArt. Svoju registráciu môžeš samozrejme neskôr kedykoľvek zrušiť.

Zisti viac...

2 % pre RosArt - staň sa aj Ty sponzorom!
Pomôž nám rozvíjať ďalej naše komunitné aktivity v oblasti kultúry a umenia v meste Ružomberok a regióne Liptov.

Mesto Ružomberok

SuperZoo

AveStav

Inštitút RK

Ružomberský hlas

Inteligentné riešenia pre Váš web - Webdizajn, internetové stránky, elektronický obchod, webové aplikácie

Fair Development

Kontaktujte nás

Telefón: +421 911 316 096

E-mail: info@oz-rosart.sk

Sledujte nás

Podporte nás

Aj vy môžete pomôcť v rozvoji kultúry a umenia v Ružomberku a na Liptove. Venujte nám 2 % z vašich daní. Ďakujeme.

Zistite viac

O nás

OZ RosArt vzniklo s cieľom prispieť k rozvoju amatérskej ako aj profesionálnej umeleckej tvorby v meste Ružomberok a regióne Liptov, organizovať a podporovať aktivity tohto zamerania.

OZ RosArt, všetky práva vyhradené - info@oz-rosart.sk - www.oz-rosart.sk - webdesign INTELI.SK - mapa stránky