Úspechy TALENTOV

V dňoch 16.-19. apríla 2015 sa v Liptovskom Mikuláši konal už 41. ročník krajskej súťaže a prehliadky amatérskeho divadla dospelých a divadla mladých – Belopotockého Mikuláš 2015. V regióne Liptov tejto súťaži predchádzalo regionálne kolo súťaže – Liptovská ochotnícka scéna 2015, v ktorej sa Ružomberskému neprofesionálnemu divadlu RosaThea (RND RosaThea) podarilo uspieť a tak postúpiť do vyššieho kola súťaže a to aj spolu s Divadlom z Hubovej.

Inscenácia Talenty, ktorej autorom je mladý a úspešný režisér, dramaturg a scenárista Lukáš Brutovský, zaujali odbornú porotu aj na krajskej súťaži, z ktorej si odniesli druhé miesto v kategórii divadla dospelých. Inscenácia z prostredia talentovej šou je tragikomickým obrazom súčasnej doby a človeka v nej. Interpretáciu, spracovanie námetu, aktuálnosť témy, herecké obsadenie a presvedčivosť výkonov, tlmočenie vlastného názoru na aktuálne problémy a odvahu robiť súčasné divadlo vysoko hodnotili aj odborníci z poroty – Mgr. art. Alžbeta Verešpejová, PhD. (teatrologička a spisovateľka), Mgr. art. Dária Fojtíková Fehérová, PhD. (kritička, publicistka, a dramaturgička, Divadelný ústav, Bratislava) a MgA. Ján Fakľa (dlhoročný divadelník a organizátor medzinárodného divadelného festivalu „Kremnické gagy“).

Z víťazstva sa tešil nielen celý herecký kolektív, ktorý pracuje v zložení: Iveta Kloptová, Janka Jellušová, Jana Horváthová, Alžbeta Jacková, Jakub Janíček, Jozef Mišák, Rastislav Moravčík, ale všetci členovia divadla a realizačný tím inscenácie. „Vážime si ocenenie a máme z neho radosť. Je nielen satisfakciou za našu sústavnú prácu na inscenácii a snahu zlepšovať sa, ale je zároveň signálom, že naše tvorivé úsilie má aj umelecké hodnoty. Dramaturgickým zámerom RND RosaThea je inscenovať súčasné texty, ktorými chceme divákovi ponúknuť možnosť zamyslieť sa a premýšľať nad nastolenými otázkami aj po odchode z predstavenia. A tak práve uvažovaním a zamýšľaním sa bez nekritického prijímania názorov, chceme dať príležitosť divákovi nenechať si dnešnou komerčno-mediálnou mašineriou vziať výsadu - byť mysliacou bytosťou. Tiež nás teší, že na krajskej súťažnej prehliadke sme úspešne reprezentovali naše mesto a ako jediné víťazné divadlo v kategórii divadla dospelých aj celý liptovský región. Veríme, že aj tento fakt nám pomôže konečne získať primerané podmienky pre prípravu inscenácií, nakoľko väčšina prípravy predstavenia prebieha v nejaviskových priestoroch Bjornsonvho domu, čo je značný hendikep. Zrekonštruovaná synagóga v Ružomberku bola prísľubom vytvorenia kultúrneho stánku aj pre tvorivých a iniciatívnych obyvateľov Ružomberka a tak veríme, že sľub sa stane skutočnosťou a aj Ružomberské neprofesionálne divadlo RosaThea bude mať dôstojné a primerané priestory pre svoje umelecké potreby.“ uviedla režisérka predstavenia Marianna Stančoková.

Viac fotografií...

Buďte v obraze!

Registráciou v našom mailingliste získať pravidelné info o podujatiach OZ RosArt. Svoju registráciu môžeš samozrejme neskôr kedykoľvek zrušiť.

Zisti viac...

2 % pre RosArt - staň sa aj Ty sponzorom!
Pomôž nám rozvíjať ďalej naše komunitné aktivity v oblasti kultúry a umenia v meste Ružomberok a regióne Liptov.

Mesto Ružomberok

SuperZoo

AveStav

Inštitút RK

Ružomberský hlas

Inteligentné riešenia pre Váš web - Webdizajn, internetové stránky, elektronický obchod, webové aplikácie

Fair Development

Kontaktujte nás

Telefón: +421 911 316 096

E-mail: info@oz-rosart.sk

Sledujte nás

Podporte nás

Aj vy môžete pomôcť v rozvoji kultúry a umenia v Ružomberku a na Liptove. Venujte nám 2 % z vašich daní. Ďakujeme.

Zistite viac

O nás

OZ RosArt vzniklo s cieľom prispieť k rozvoju amatérskej ako aj profesionálnej umeleckej tvorby v meste Ružomberok a regióne Liptov, organizovať a podporovať aktivity tohto zamerania.

OZ RosArt, všetky práva vyhradené - info@oz-rosart.sk - www.oz-rosart.sk - webdesign INTELI.SK - mapa stránky