Z vďaky otcom

15. júna 2013, 16.00 hod., Kostol všetkých svätých, Ludrová-Kút

Už každoročne býva dobrým zvykom, že druhú májovú nedeľu oslavujú svoj sviatok matky – darkyne života, životných hodnôt, starostlivosti a lásky. Svoj sviatok však majú aj otcovia. ktorých sviatočný deň tento rok pripadol na tretiu júnovú nedeľu.

"Z vďaky otcom" - barokový koncert pri príležitosti Dňa otcov 

Program

  • J. S. Bach: Brandenburský koncert č.5 D-dur
  • J. Ph. Rameau: Pieces per clavecin et Koncerts
  • J. B. de Boismortier: Koncert pre flautový súbor 

Pár slov o koncerte

Už každoročne býva dobrým zvykom, že druhú májovú nedeľu oslavujú svoj sviatok matky – darkyne života, životných hodnôt, starostlivosti a lásky. Svoj sviatok však majú aj otcovia. ktorých sviatočný deň tento rok pripadol na tretiu júnovú nedeľu. Práve preto sa Občianske združenie RosArt, ktorému podalo pomocnú ruku aj Mesto Ružomberok a Liptovské múzeum v Ružomberku, rozhodlo tento sviatok osláviť opäť svojsky – kultúrne.

V sobotu 15. júna 2013 sa o 16.00 hod. rozozvučia flauty, husle a klavír v rukách študentov, pedagógov a bývalých absolventov  Konzervatória Žilina. Koncert, ktorým chceme vzdať vďaku otcom, sa uskutoční na Liptove jedinečných priestoroch národnej kultúrnej pamiatky - v Kostole všetkých svätých v Ludrovej-Kúte. Unikátne akustické vlastnosti tohto sakrálneho objektu prispejú k celkovému nezabudnuteľnému zážitku poslucháča.

Repertoár zahŕňa skladby velikánov hudobného baroka - J. S. Bacha, J. Ph. Rameaua a J. B. de Boismortiera. Svoj program predstavia tri komorné telesá - Flute ladies ensemble, Komorné trio a Komorné združenie. Flute ladies ensemble netreba na pôde nášho mesta nijak zvlášť predstavovať nakoľko  ide už o ich štvrté vystúpenie v Ružomberku. Teleso tvoria dnes už bývalé absolventky žilinského konzervatória, dnes poslucháčky a absolventky vysokých umeleckých škôl, z ktorých dve – Katarína Chlepková a Klára Fagová – pochádzajú z Liptova.

Komorné trio sa predstaví v zložení flautistiek Mgr. Gabriely Takáčovej a Mgr. Silvie Frankovej a klaviristky Mgr. art. Zuzany Priečinskej, ktorá je pedagogičkou a zástupkyňou riaditeľa Konzervatória Žilina.

Členmi Komorného združenia sú študenti sláčikového oddelenia so sólistami flautistkou Kristínou Ďurišovou, huslistkou Katarínou Ďurkechovou a klaviristom Mgr. art. Michaelom Berkim, ktorý na konzervatóriu vyučuje hru na klavíri.

Všetky telesá pracujú pod láskavým, citlivým a umelecky precíznym vedením Mgr. art. Jozefa Sršňa, profesora hry na priečnej flaute žilinského konzervatória, ktorého hudobné začiatky sa viažu práve k Ružomberku. Profesor Sršeň uvádza: ,,K realizácii koncertu ma inšpirovali milé zážitky, ktoré som prežil spolu so svojimi študentmi pri koncerte v tomto kostole v máji roku 2010.Výborná akustika a príjemná atmosféra nás veľmi nadchli a hneď som si želal znovu sa sem vrátiť a pripraviť ďalší koncert so zaujímavým programom. Historickému interiéru kostola sme prispôsobili aj program koncertu „Z vďaky otcom“, ktorý je zostavený z diel majstrov vrcholného hudobného baroka.“

„O tom či sa účinkujúcim podarí naplniť očakávania publika sa môžete prísť presvedčiť sami. A tak, možno aj spolu so svojou rodinou, osláviť sviatok našich otcov príjemným umeleckým zážitkom spojeným s výletom do prírody,“ doplnila Marianna Stančoková z Občianskeho združenie RosArt.

Koncert je súčasťou Dní Mesta Ružomberok 2013. 

Fotogaléria

Viac fotografií nájdete v našej fotogalérii...

Buďte v obraze!

Registráciou v našom mailingliste získať pravidelné info o podujatiach OZ RosArt. Svoju registráciu môžeš samozrejme neskôr kedykoľvek zrušiť.

Zisti viac...

2 % pre RosArt - staň sa aj Ty sponzorom!
Pomôž nám rozvíjať ďalej naše komunitné aktivity v oblasti kultúry a umenia v meste Ružomberok a regióne Liptov.

Mesto Ružomberok

SuperZoo

AveStav

Inštitút RK

Ružomberský hlas

Inteligentné riešenia pre Váš web - Webdizajn, internetové stránky, elektronický obchod, webové aplikácie

Fair Development

Kontaktujte nás

Telefón: +421 911 316 096

E-mail: info@oz-rosart.sk

Sledujte nás

Podporte nás

Aj vy môžete pomôcť v rozvoji kultúry a umenia v Ružomberku a na Liptove. Venujte nám 2 % z vašich daní. Ďakujeme.

Zistite viac

O nás

OZ RosArt vzniklo s cieľom prispieť k rozvoju amatérskej ako aj profesionálnej umeleckej tvorby v meste Ružomberok a regióne Liptov, organizovať a podporovať aktivity tohto zamerania.

OZ RosArt, všetky práva vyhradené - info@oz-rosart.sk - www.oz-rosart.sk - webdesign INTELI.SK - mapa stránky