Lady's Flute Quartet – Rozlúčka so syngógou

9. júna 2012

9. júna 2012 sa v židovskej synagóge v Ružomberku uskutočnil koncert mladého flautového zoskupenia Lady´s flute quartet, ktorého členky sú absolventky Konzervatória v Žiline a pracujú pod vedením ružomberčana Mgr. art. Jozefa Sršňa.

Koncert bol zároveň pomyselnou rozlúčkou s ružomberskou synagógou a poohliadnutím sa po týchto priestoroch v súčasnom stave - v starom šate, do ktorého sme synagógu žiaľ rokmi devastácie a ľahostajnosti odeli my sami. Po rokoch snáh svitla nádej na záchranu tohto umeleckého skvostu, keďže Mestu Ružomberok sa podarilo nájsť a vyčleniť nemalý finančný obnos na záchranu synagógy a jej rozsiahlu rekonštrukciu a týmto spôsobom snáď položiť základ pre zrod nového kultúrno-umeleckého centra, budúceho srdca umenia a kultúry Ružomberka..

Lady's Flute Quartet

Na koncerte vystúpilo zoskupenie Lady´s flute quartet - flautové kvarteto Konzervatória v Žiline. Zoskupenie vzniklo v roku 2010, kedy sa štyri spolužiačky - Klára Fagová, Katarína Chlepková, Tatiana Tonhajzerová a Paulína Lobotková, ktoré spájalo nielen kamarátstvo, ale aj štúdium hry na flaute, rozhodli spoločne vystupovať. Intenzívne začali pod vedením Mgr. art. Jozefa Sršňa nacvičovať skladby napísané pre 4 flauty. S prekvapením zistili, že počet takýchto skladieb je rozsiahly a rozmanitý. Počas svojej dvojročnej existencie Flautové kvarteto vystúpilo na mnohých kultúrnych a spoločenských podujatiach v slovenských mestách. Kvarteto sa predstavilo aj v relácii „Štúdio mladých“ v Slovenskom rozhlase. V rámci koncertu sa už po druhý krát predstavia na Liptove, s ktorým aktérov spájajú spoločné korene – profesor Sršeň a Klára Fagová pochádzajú z Ružomberka a Katarína Chlepková z Liptovskej Lúžnej.

Na podujatí sa zúčastnili aj viceprimátor mesta Ružomberok Dr. Stanislav Bella a pán architekt Gromnica, ktorí priblížili v rámci podujatia informácie o etapizácii a časovom harmonograme. V priestoroch synagógy si bolo možné prezrieť vizualizácie budúceho vzhľadu už zrekonštruovanej synagógy.

Podujatie bolo tiež súčasťou Dní Mesta Ružomberok 2012.

Fotogaléria

Viac fotografií nájdete v našej fotogalérii...

Napísali o nás

Buďte v obraze!

Registráciou v našom mailingliste získať pravidelné info o podujatiach OZ RosArt. Svoju registráciu môžeš samozrejme neskôr kedykoľvek zrušiť.

Zisti viac...

2 % pre RosArt - staň sa aj Ty sponzorom!
Pomôž nám rozvíjať ďalej naše komunitné aktivity v oblasti kultúry a umenia v meste Ružomberok a regióne Liptov.

Mesto Ružomberok

SuperZoo

AveStav

Inštitút RK

Ružomberský hlas

Inteligentné riešenia pre Váš web - Webdizajn, internetové stránky, elektronický obchod, webové aplikácie

Fair Development

Kontaktujte nás

Telefón: +421 911 316 096

E-mail: info@oz-rosart.sk

Sledujte nás

Podporte nás

Aj vy môžete pomôcť v rozvoji kultúry a umenia v Ružomberku a na Liptove. Venujte nám 2 % z vašich daní. Ďakujeme.

Zistite viac

O nás

OZ RosArt vzniklo s cieľom prispieť k rozvoju amatérskej ako aj profesionálnej umeleckej tvorby v meste Ružomberok a regióne Liptov, organizovať a podporovať aktivity tohto zamerania.

OZ RosArt, všetky práva vyhradené - info@oz-rosart.sk - www.oz-rosart.sk - webdesign INTELI.SK - mapa stránky