Letné reminiscencie 2011

17. september 2011, 16:00 hod., Kostol všetkých svätých v Ludrovej-Kúte

V sobotu 17. septembra 2011 sa o 16.00 hod. v priestoroch stredovekého sakrálneho klenotu Dolného Liptova – v Kostole všetkých svätých v Ludrovej-Kúte uskutočnil v poradí tretí koncert organizovaný Občianskym združením RosArt – tento raz po názvom Letné reminiscencie 2011. Koncert, ktorého sa zúčastnilo približne 70 milovníkov vážnej hudby, chcel byť hudobným poohliadnutím sa za uplynulým letom 2011. Aj na tento koncert prijali pozvanie umelci, ktorých korene sú spojené s Ružomberkom, Liptovom. Diela hudobných velikánov zazneli v podaní klaviristky Dominky Sojkovej, flautistiek z Lady´s flute quartet a RBK gitar quartet, ktorý bol pre tento podvečer kvintetom.

Dominika Sojková pochádza z Liptovského Hrádku. Je čerstvou absolventkou žilinského konzervatória z klavírnej triedy profesorky Švárnej. Na konzervatóriu bola od roku 2004 mimoriadnou žiačkou. Má za sebou už mnoho úspechov z regionálnych a celoslovenských súťaží. Okrem toho sa venuje aj vlastnej tvorbe v oblasti hudby a poézie, hrá džez, spieva. Zaznela aj je autorská skladba pod názvom „Smútok“.

Po sólistke sa predstavili dve komorné telesá. Lady´s flute quartet vznikol v roku 2010 v snahe o pokračovanie činnosti pôvodne 13-členného flautového ensemblu Konzervatória Žilina pod vedením ružomberčana prof. Jozefa Sršňa. Teleso tvoria poslucháčky konzervatória: liptáčky KATARÍNA CHLEPKOVÁ a KLÁRA FAGOVÁ a ich spolužiačky PAULÍNA LOBOTKOVÁ a TATIANA TONHAJZEROVÁ. Kvarteto počas svojej krátkej existencie už dosiahlo aj niekoľko úspechov, predovšetkým nahrávanie rozhlasovej relácie „Štúdium mladých“ v Slovenskom rozhlase a nahrávanie celovečernej relácie v Žilinskom študentskom rádiu RAPEŠ. Mladé interpretky naplnili kostol aj tónmi skladby Eugena Bozzu: Letný deň na horách, ktorým divákom priniesli autentický akustický zážitok pripomínajúci hru vetra na horských stráňach.

Záver koncertu patril RBK GUITAR QUARTET-u, ktoré hrá v zložení Branislav Hlaváč, Christian Herceg, Martin Papčo, Igor Sirotiak a momentálne aj Monika Mihaľová. BRANISLAV HLAVÁČ, MARTIN PAPČO, IGOR SIROTIAK A MONIKA MIHAĽOVÁ pôsobia ako učitelia hry na gitare v Základnej umeleckej škole Ľudovíta Fullu v Ružomberku. CHRISTIAN HERCEG je jej absolventom a zároveň bývalým žiakom Branislava Hlaváča. Teleso existuje od roku 2007. Jeho repertoár zahŕňa skladby rôznych hudobných období v úprave pre štyri až päť klasických gitár s dôrazom na akustický zážitok poslucháča. Na sobotný koncert pripravili pestrý program zahŕňajúci klasické skladby až po efektné úpravy amerických ľudových piesní. 

Fotogaléria

Prezrite si celú fotogalériu...

Buďte v obraze!

Registráciou v našom mailingliste získať pravidelné info o podujatiach OZ RosArt. Svoju registráciu môžeš samozrejme neskôr kedykoľvek zrušiť.

Zisti viac...

2 % pre RosArt - staň sa aj Ty sponzorom!
Pomôž nám rozvíjať ďalej naše komunitné aktivity v oblasti kultúry a umenia v meste Ružomberok a regióne Liptov.

Mesto Ružomberok

SuperZoo

AveStav

Inštitút RK

Ružomberský hlas

Inteligentné riešenia pre Váš web - Webdizajn, internetové stránky, elektronický obchod, webové aplikácie

Fair Development

Kontaktujte nás

Telefón: +421 911 316 096

E-mail: info@oz-rosart.sk

Sledujte nás

Podporte nás

Aj vy môžete pomôcť v rozvoji kultúry a umenia v Ružomberku a na Liptove. Venujte nám 2 % z vašich daní. Ďakujeme.

Zistite viac

O nás

OZ RosArt vzniklo s cieľom prispieť k rozvoju amatérskej ako aj profesionálnej umeleckej tvorby v meste Ružomberok a regióne Liptov, organizovať a podporovať aktivity tohto zamerania.

OZ RosArt, všetky práva vyhradené - info@oz-rosart.sk - www.oz-rosart.sk - webdesign INTELI.SK - mapa stránky