Solitarita

15/OKT 2023 / nedeľa / 16:00 / Divadelné štúdio RosArt / Podhora 18 / Ružomberok

Rezervovať si miesto

O podujatí

Kúzelná fyzika je pôvodný zábavno vzdelávací program určený pre žiakov oboch stupňov základnej školy. Niektorí žiaci si myslia, že fyzika je len o vzorcoch, výpočtoch, a slovných úlohách, no u nás sa presvedčia, že fyziku môžu nájsť skutočne na každom kroku. Napr. že  Archimedov zákon neplatí len pre vodu, ale aj pre vzduch alebo piesok či zeminu.
Pochopia premenu energie, alebo zistia, akú silu má “nič”. Dokonca neuvidia “neviditeľnú fľašu”. V Kúzelnej fyzike 2 ide často o moment prekvapenia a v tomto predstavení divákov fyzika skutočne očarí.

Počas tohto "výletu" do sveta očarujúcej fyziky nebudú diváci vidieť jediný vzorec. Samozrejme trochu teórie bude, ale len do tej miery, koľko je nevyhnutné.

Žiaci prvého stupňa považujú Kúzelnú fyziku za vystúpenie kúzelníka. No počas predstavenia zistia, že p. Figura len využíva prírodné deje a javy, s ktorými sa stretávajú od detstva. A niektoré z týchto dejov sú skutočne kúzelné.

Kúzelná fyzika je aj prípravou na štúdium prírodných vied a predovšetkým spôsob ako prebudiť v deťoch (aj dospelých) záujem a radosť zo štúdia fyziky.

Program je vhodný pre deti od 8 do 150 rokov (niektorí dospeláci sa niekedy jašia a bavia počas programu viac ako deti ;)).

Minutáž: 60 minút


Realizačný tím

účinkujú: Mgr. Michal Figura
produkcia: Kúzelná fyzika

Vstupné

dobrovoľné* (odporúča sa 5-7 € / divák bez ohľadu na vek)
 
*Ďakujeme za vašu podporu. Len vďaka nej môžeme naše divadlo prevádzkovať, ďalej rozvíjať a prinášať vám hodnotný program. Vážime si, že vám záleží na kultúrnom živote nášho mesta a svojim príspevkom nám dávate najavo, že naše snaženie má zmysel. Ďakujeme, že spolu robíme Ružomberok príjemnejším miestom pre život.

Rezervácia miesta

Využite niektorý z uvedených spôsobov rezervácie:

  • e-mailom: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript. alebo
  • nám pošlite správu na: fb.com/ozrosart alebo
  • využite rezervačný formulár.

Rezervovať miesto


Kde nás nájdete?

Divadelné štúdio RosArt
Podhora 18, Ružomberok

Buďte v obraze!

Registráciou v našom mailingliste získať pravidelné info o podujatiach OZ RosArt. Svoju registráciu môžeš samozrejme neskôr kedykoľvek zrušiť.

Zisti viac...

2 % pre RosArt - staň sa aj Ty sponzorom!
Pomôž nám rozvíjať ďalej naše komunitné aktivity v oblasti kultúry a umenia v meste Ružomberok a regióne Liptov.

Mesto Ružomberok

SuperZoo

AveStav

Inštitút RK

Ružomberský hlas

Inteligentné riešenia pre Váš web - Webdizajn, internetové stránky, elektronický obchod, webové aplikácie

Fair Development

Kontaktujte nás

Telefón: +421 911 316 096

E-mail: info@oz-rosart.sk

Sledujte nás

Podporte nás

Aj vy môžete pomôcť v rozvoji kultúry a umenia v Ružomberku a na Liptove. Venujte nám 2 % z vašich daní. Ďakujeme.

Zistite viac

O nás

OZ RosArt vzniklo s cieľom prispieť k rozvoju amatérskej ako aj profesionálnej umeleckej tvorby v meste Ružomberok a regióne Liptov, organizovať a podporovať aktivity tohto zamerania.

OZ RosArt, všetky práva vyhradené - info@oz-rosart.sk - www.oz-rosart.sk - webdesign INTELI.SK - mapa stránky