2 % pre RosArt - staň sa aj Ty sponzorom!

Milí priatelia,

Občianske združenie RosArt vzniklo na sklonku roka 2010 so zámerom rozvíjať a podporovať kultúrne a umelecké povedomie v meste Ružomberok ako i v regióne Liptov, kde združenie pôsobí. Cieľom OZ RosArt je prispieť k rozvoju amatérskej ako aj profesionálnej umeleckej tvorby – hudobnej, divadelnej, výtvarnej a literárnej, organizovať a podporovať aktivity tohto zamerania na pôde mesta Ružomberok, v jeho okolí ako i regióne Liptov.

Už v prvom roku existencie sa nám podarilo zorganizovať niekoľko hudobných podujatí (koncerty vážnej hudby, jazzový mikrofestival JazzPiatok), založili sme Ružomberské neprofesionálne divadlo RosaThea, ktoré má za sebou štyri premiéry, mnoho repríz a niekoľko ocenení.

V roku 2015 sme aj vďaka Vašej podpore mohli s Ružomberským neprofesionálnym divadlom RosaThea zrealizovať 14 repríz divadelného predstavenia TALENTY. Táto divadelná inscenácia obsadila 2. miesto na krajskej súťaži amatérskych divadiel „Belopotockého Mikuláš 2015“. Poslednú decembrovú nedeľu v roku 2015 sme uviedli premiéru našej novej divadelnej inscenácie SOLITAIRE.SK, ktorá napĺňa náš dramaturgický zámer inscenovať súčasnú slovenskú drámu. Už po piaty krát sme pripravili v spolupráci s ďalšími partnermi Lampiónový sprievod sv. Martina, ktorý sa každoročne teší vysokej návštevnosti. Po prvýkrát sme zorganizovali literárno-hudobný večer DIVOZVENY, na ktorom sa predstavili členovia divadla so svojou vlastnou tvorbou – autorským čítaním a prednesom. Naše „ďakujem“ Vám patrí  za podporu v minulom roku, vďaka  ktorej sme vyššie uvedené podujatia mohli zrealizovať.

Za rok 2016 sa nám podarilo zrealizovať 14 repríz divadelného predstavenia SOLITAIRE.SK, ktorých sa zúčastnilo takmer 1000 divákov, rozprávkové čítania pre škôlkárov o žabiakoch Kvakovi a Čľupovi, Literárno-hudobný večer Divozveny 2, Festival literatúry a súčasného umenia SPOJKY 2016 spojený s literárnym workshopom, Lampiónový sprievod sv. Martina 2016, ktorému predchádzala tvorivá dielňa výroby lampiónov a premiéra divadelného predstavenia PUSH UP 1-3.

Občianske združenie RosArt však nebude oddychovať ani v roku 2017 a chystá pre vás tieto podujatia: reprízy divadelného predstavenia PUSH UP 1-3, Literárno-hudobný večer Divozveny 3 a 4, SingleBál - prvý ružomberský ples pre nezadaných, Festival literatúry a súčasného umenia SPOJKY, literárny workshop, Lampiónový sprievod sv. Martina 2017 a premiéru ďalšieho divadelného predstavenia.

Takto chceme nielen realizovať naše sny, rozšíriť portfólio kultúrnych podujatí, ale prostredníctvom angažovaného umenia reflektovať dobu, v ktorej žijeme a povzbudiť k zamysleniu sa o zmysle nášho bytia. Našim cieľom je tiež reprezentovať mesto Ružomberok aj mimo nášho regiónu. Len vďaka Vašej podpore môžeme byť lepšími v tom čo robíme a vďaka zázraku umenia aj lepšími v tom ako žijeme!

Vopred Vám vyjadrujeme vďaku za ochotu pomôcť prostredníctvom 2 % z Vašich daní, ktoré poskytnete pre Občianske združenie RosArt aj v tomto roku. Stačí vyplniť nižšie uvedený dokument („Vyhlásenie o poukázaní sumy do výšky 2% zaplatenej dane“ a „Potvrdenie o zaplatení dane z príjmov“) a odovzdať spolu s ročným zúčtovaním alebo daňovým priznaním Vášmu účtovníkovi, nám alebo priamo na daňovom úrade. Ešte raz: ĎAKUJEME!

Pripájame naše identifikačné údaje:

Názov: ROSART, občianske združenie
Právna forma: občianske združenie
IČO: 42214599
Ulica: Žilinská cesta
Súpisné/orientačné číslo: 1641/13
Obec: Ružomberok
PSČ: 03401


Stiahnite si:

 
Mesto Ružomberok Mesto Ružomberok Inteligentné riešenia pre Váš web - Webdizajn, internetové stránky, elektronický obchod, webové aplikácie Spoľahlivý vysokorýchlostný internet v meste Ružomberok a okolí