RoseLita - Ružomberský literárny klub

V úzkej spolupráci s Mestskou knižnicou Ružomberok chceme dať priestor ľudom so záujmom o literatúru - či už aktívnym literátom alebo nám pasívnym - čitateľom. Jednoducho všetkým, ktorí majú chuť sa stretávať a spoločne prebrať rôzne témy súvisiace s literatúrou, životom, dušou a všetkým čo je s tým spojené.

Ak máš aj ty chuť stretávať sa, niečo sa dozvedieť, vyliať si srdce, či nájsť pomoc a podporu nabrať odvahu a výjsť "na svetlo" so svojimi literárnymi pokusmi už dlhšie driemajúcimi kdesi v hĺbke zásuviek – daj o sebe vedieť a kontaktuj nás.

 

Pripravujeme

Literárno-hudobný večer DIVOZVENY

20. august 2015 (štvrtok), 20.00 hod., Hudobno-divadelný klub Panoptikum
(ul. Podhora, Ružomberok - oproti OC Adria)

Program:

V programe Divozveny vystúpia členovia divadla RosaThea, ktorí sa venujú nielen divadlu, ale aj iným umeleckým aktivitám. Mladá ružomberská poetka Iveta Kloptová uvedie svoje najnovšie básne, s ktorými sa úspešne zúčastnila literárnej súťaže Krídla Ivana Laučíka a stala sa jej laureátkou. S prednesom prózy vystúpi Marianna Stančoková – víťazka celoslovenského kola recitačnej súťaže Hviezdoslavov Kubín 2015. O svoje romanticko-humorné literárne kúsky sa podelí Alžbeta Jacková, tiež herečka divadla. Hudobné spestrenie zabezpečí Jakub Janíček, profesionálny herec a hudobník, ktorý prestaví svoje najnovšie folkové pesničky. Hudobným hosťom bude rodinná zostava 2xHlaváč=Jazz - ružomberskí jazzoví gitaristi a priatelia OZ RosArt.

Slovo organizátorov:

„My v divadle dovolenku nemáme a ani v lete „nespíme“. V júli sme sa zúčastnili najväčšieho amatérskeho divadelného festivalu Kasiopeafest v Budmericiach a v auguste sa „divadelne ozývame“ tiež. Tvorivý proces neohraničuje čas a ani priestor a práve preto sme sa rozhodli vyjsť s našou čerstvou, trochu nedivadelnou produkciou, pred publikum. Literárno-hudobným večerom Divozveny chceme tiež rozšíriť ponuku ružomberských letných kultúrnych podujatí.“ uvádza Marianna Stančoková z Občianskeho združenia RosArt.


Uskutočnené podujatia

 
Mesto Ružomberok Mesto Ružomberok Inteligentné riešenia pre Váš web - Webdizajn, internetové stránky, elektronický obchod, webové aplikácie Spoľahlivý vysokorýchlostný internet v meste Ružomberok a okolí